EPOXYCOAT-AC - 2-zložková, antikorózna, epoxidová penetrácia na kovové povrchy

EPOXYCOAT-AC je dvojzložkový, farebný, epoxidový náter s rozpúšťadlami, ktorý ponúka vysokú pevnosť, odolnosť proti oderu a vynikajúcu ochranu proti korózii kovových povrchov. Je vysoko odolný voči organickým a anorganickým kyselinám, zásadám, ropným produktom, rozpúšťadlám, vode, morskej vode atď. Používa sa ako samostatný náter alebo ako antikorózny základný náter pre polyuretánové a epoxidové nátery.

Dostupnosť
7-10 dní
149,90 €
124,92 € bez DPH

FARBA:  


Iné RAL farby na objednávku (min. množstvo: 120 kg)

SPOTREBA:

Spôsob použitia Spotreba Výdatnosť
(8kg balenie)
Penetrácia (2 vrstvy) 150-200 g/m2/vrstvu cca 23 m2
Náter (3-4 vrstvy) 150-200 g/m2/vrstvu cca 15 m2 v 3 vrstvách


TECHNICKÝ LIST:

EPOXYCOAT-AC.pdf

POUŽITIE:
EPOXYCOAT-AC sa používa ako aktívny antikorózny základný náter na železné a oceľové povrchy, najmä na povrchy, ktoré majú byť natreté epoxidovými nátermi EPOXYCOAT-W, EPOXYCOAT-VSF, EPOXYCOAT a EPOXYCOAT-S. Možno ho použiť aj ako samostatný finálny náter. Používa sa na ochranu:

 • Síl,

 • Oceľových mostov,

 • Plotov,

 • Železných striech,

 • Potrubí,

 • Armovacích tyčí atď.


TECHNICKÉ ÚDAJE:

Forma: Epoxidová živica
Hustota (A+B): 1,40 kg/l
Pomer miešania (A+B): 100:13,5 podľa hmotnosti
Viskozita: 350 mPa·s (pri +23°C)
Lesk 7, saténový
Priľnavosť (EN 1542): 3 N/mm2 (poškodenie betónu)
Teplota skleného prechodu: ≥ 68°C
Doba spracovateľnosti: cca 2,5 h (pri +20°C)
Minimálna teplota tvrdnutia: +8°C
Pochôdznosť: po 24 h pri +23°C
Pretierateľnosť: v rámci 24 h pri +23°C
Konečná pevnosť: po 7 dňoch pri +23°C


APLIKAČNÉ INŠTRUKCIE:

1. Príprava podkladu
Vo všeobecnosti musí byť podklad suchý, stabilný a musí byť bez hrdze alebo akejkoľvek korózie, ktorá môže narušiť adhéziu. Taktiež musí byť zbavený prachu, mastnoty, uvoľnených častíc a pod., ktoré by mohli narušiť priľnavosť k podkladu.

V závislosti od charakteru podkladu by mal byť upravený kefovaním, pieskovaním, brúsením, vodnou tryskou atď. Potom by sa mal povrch očistiť od prachu pomocou výkonného vysávača.

3. Miešanie zložiek
Zložky A (živica) a B (tvrdidlo) sú balené v dvoch samostatných nádobách v správnom, pevnom zmiešavacom pomere podľa hmotnosti. Pred aplikáciou sa odporúča zložku A mierne premiešať cca. 1 minútu. Následne sa celé množstvo zložky B pridá do zložky A. Tieto dve zložky by sa mali miešať približne 5 minút pomocou miešadlá pri nízkych otáčkach (300 otáčok za minútu). Je dôležité dôkladne premiešať zmes v blízkosti stien a dna nádoby aby sa dosiahlo rovnomerné rozptýlenie tvrdidla.

4. Aplikácia

 1. Ako penetrácia
  EPOXYCOAT-AC sa nanáša valčekom, štetcom alebo striekaním v dvoch vrstvách. Druhá vrstva nasleduje po zaschnutí prvej, ale do 24 hodín. Nanášanie epoxidového náteru EPOXYCOAT-W, EPOXYCOAT-VSF, EPOXYCOAT a EPOXYCOAT-S by malo nasledovať po zaschnutí penetrácie a zároveň do 24 hodín od jej aplikácie.
   
 2. Ako náter
  EPOXYCOAT-AC sa nanáša valčekom, štetcom alebo striekaním v 3-4 vrstvách. Každý ďalší náter nasleduje po zaschnutí predchádzajúceho, ale do 24 hodín.


5. Čistenie náradia
Náradie by sa malo čistiť rozpúšťadlom SM-27, kým je EPOXYCOAT-AC ešte čerstvý.

POZNÁMKY:

 • Spracovateľnosť epoxidových materiálov je ovplyvnená teplotou. Ideálna teplota aplikácie je +15°C až +25°C. Pri tejto teplote produkt získava optimálnu spracovateľnosť a dobu vytvrdzovania. Teplota pod +15°C predĺži dobu vytvrdzovania, kým teplota nad +30°C ju skráti. V zime sa odporúča produkt mierne predhriať a v lete ho pred aplikáciou skladovať v chladnej miestnosti.

 • Priľnavosť medzi po sebe nasledujúcimi vrstvami môže byť vážne narušená vlhkosťou alebo nečistotami zachytenými medzi nimi.

 • Epoxidové vrstvy by mali byť chránené pred vlhkosťou 4-6 hodín po aplikácii. Vlhkosť môže povrch vybieliť a/alebo vytvoriť lepkavé časti. Môže tiež narušiť tvrdnutie. Vyblednuté alebo lepkavé časti povrchu je treba odstrániť brúsením alebo frézovaním a znovu natrieť.

 • V prípade, že je doba medzi aplikáciami po sebe nasledujúcich vrstiev dlhšia ako 24 hodín alebo v prípade prekrytia starých podláh, je potrebné povrch pred nanesením novej vrstvy dôkladne očistiť a prebrúsiť.

 • EPOXYCOAT-AC obsahuje rozpúšťadlá. V prípade aplikácie v uzavretých priestoroch je potrebné zabezpečiť dostatočné odvetrávanie.

 • Po vytvrdnutí je EPOXYCOAT-AC úplne zdravotne nezávadný.

 • Pred použitím si prečítajte bezpečnostné pokyny uvedené na obale.

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.

Kód Farba Hmotnosť Dostupnosť Cena
41304081 Červenohnedá (RAL 3009) 8 kg 7-10 dní 149,90 € s DPH
41302081 Šedá (RAL 7040) 8 kg 7-10 dní 149,90 € s DPH

Súvisiace produkty