FLEXCOAT - Vysoko-kvalitná elastická hydroizoláčná farba

ISOMAT | Fasádne farby a penetrácie | Kód: FLEXCOAT-B-10

Elastická, akrylová, hydroizolačná farba určená hlavne pre veľkorozmerné betónové stavby alebo fasády panelových domov. Je trvale vodotesná a tým ponúka celkovú ochranu stien pred dažďom. Má vysokú pružnosť a schopnosť preklenovať trhliny (pre povrchy na ktorých sú vlasové trhliny). Vhodná na maľovanie a hydroizoláciu stien, ochranu asfaltových vrstiev atď. Určená na vonkajšie i vnútorné použitie.

Dostupnosť
7-10 dní
124,90 €
104,08 € bez DPH

Vysoko kvalitná, elastická, hydroizolačná farba na báze akrylátových živíc. FLEXCOAT ponúka celkovú hydroizoláciu a ochranu stien proti dažďu.
Má vysokú pružnosť a schopnosť preklenovať vlasové trhliny. Farba je paropriepustná, čo umožňuje budove dýchať. Má vynikajúce pokrytie povrchu, priľnavosť, výdatnosť, vynikajúcu odolnosť voči poveternostným podmienkam a voči umývaniu. Je certifikovaná ako chladná farba. Má veľmi vysokú výdatnosť až 12m2/liter, na jeden náter.

Je vhodná na vonkajšie i vnútorné použitie, na staré i nové povrchy ako pohľadový betón, omietky, betón, murivo, azbestový cement, sadrokartón atď. Môže sa tiež aplikovať na asfaltové povrchy, asfaltové pásy a polyuretánové membrány ako ochrana proti slnečnému žiareniu. V interiéri sa odporúča v oblastiach, kde je potrebné časté čistenie a vysoká odolnosť, ako sú kuchyne, kúpeľne, garáže, nemocnice, priemyselné oblasti atď.
 

FARBA:
Biela alebo 1371 oďtieňov (ISOMAT COLOR SYSTEM)

SPOTREBA:
 6m2/liter (2vrstvy)

TECHNICKÝ LIST:
 FLEXCOAT.pdf

 

TECHNICKÉ ÚDAJE:

Forma: 

100% akrylová farba 

Viskozita (Poise): 

14-17

Hustota:

1,34 kg/l 

pH: 

8-9 pri +20ºC 

Hydroizolácia (DIN 1048-5):

7 atm

Priehľadnosť: 

min 90%  

Belosť:

min 85% 

Kapilárna nasiakavosť: 

0,03 kg/m2h0,5 

Priľnavosť: 

2,00 N/mm2 

Odolnosť voči umývaniu: 

>20.000 cyklov 

Odrážavosť slneč. žiarena: 

89% 

Koeficient infračerveného vyžarovania: 

0,86

Doba schnutia: 

1 h (pri kontakte) 

Doba nanášania: 

3-4 h 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

APLIKAČNÉ INŠTRUKCIE:
1. Príprava podkladu
Podklad musí byť čistý, suchý a zbavený mastnoty, prachu a sypkých materiálov.

  • Trhliny alebo škáry by mali byť vyplnené kvalitným tmelom.

  • Nedokonalosti v betóne by mali byť upravené maltou a v pohľadovom betóne kvalitným tmelom.

Podklad sa napenetruje penetračným náterom FLEX-PRIMER. Spotreba FLEX-PRIMER je 100 - 200 g/m2, v závislosti od nasiakavosti podkladu. FLEX-PRIMER je zvlášť vhodný pre uvoľnené alebo rozpadajúce sa omietky. 

2. Aplikácia
FLEXCOAT sa pred aplikáciou dôkladne premieša. Aplikuje sa v dvoch vrstvách pomocou valčeka alebo štetca, kedy riedime až do 5% vody alebo s striekaním kedy riedime až do 15% vody. Druhý náter nasleduje po vysušení prvého. V prípade, že na povrchu sú väčšie lokálne trhliny, sa môže FLEXCOAT zosilniť pozdĺž trhliny polyesterovou geotextíliou (60 g / m2), šírkou 10 cm. V prípade, že sa v podklade nachádza veľa trhlín, treba FLEXCOAT vystužiť po celej ploche rovnakou polyesterovou geotextíliou, širokou 100cm.

 

 


Parametre

Farba Biela

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.


Súvisiace produkty