TIXOPHALTE - Elastoplastický, bitúmenový tmel a lepidlo

ISOMAT | Elastické tesniace tmely | Kód: 62400313

Okamžite za studena aplikovateľný, elastoplastický samolepiaci bitúmenový tesniaci tmel. Má vynikajúcu stálu flexibilitu a vynikajúcu priľnavosť na všetky druhy materiálov za rôznych podmienok a to aj pod vodou.

Dostupnosť
7-10 dní
13,90 €
11,58 € bez DPH

Minimálny odber:
12 ks

Farba:
Čierna

Spotreba:
cca 1,4 kg/lit spojového objemu

Technický list:
TIXOPHALTE.pdf

POUŽITIE:

  • Strechy-terasy: lepenie všetkých typov strešných pásov; vrátane SBS a APP asfaltových modifikovaných izolácií. Vodotesná úprava presahov, spojov a spojov strešných hrán, komínov, svetlíkov a komínových púzdier. Upevňovanie odvodňovacích systémov na strechu. 
  • Konštrukcie: Vhodný na utesneňovanie zvislých a vodorovných škár na rôznych materiáloch, ako betón, tehly alebo oceľ. Vhodný tiež na lepenie bežných stavebných materiálov.
  • Hydraulické aplikácie: Na hydroizolácie trhlín a škár vo vodných tokoch, kanáloch, na priehradách, mostoch a nádržiach. Využíva svoje jedinečné vlastnosti pri mokrom počasí a pod vodou.


TECHNICKÉ ÚDAJE:

Forma:

plasto-elastický neutrálny tvrdnúci tmel 

Špecifická váha:

1,38 kg/l pri +20ºC

Doba tvrdnutia (v závislosti od podkladu):

1-10 dní

Vytvorenie povrchu po prietokovom odpore: 

30 min

Bod topenia:

+200ºC

Stabilná teplota (v závislosti od zaťaženia):

-35°C až +110°C

 

 

  

 

 

APLIKAČNÉ INŠTRUKCIE:
1. Príprava podkladu
Odporúča sa podklad čistý, suchý a bez prachu. Pri špeciálnej aplikáciií a/alebo pri aplikácií na mokré podklady sa odporúča skúška priľnavosti.


2. Aplikácia
TIXOPHALTE možno aplikovať pomocou pištole alebo pomocou pištole so stlačeným vzduchom. Pri použití zásobníka sa musí hliníkové tesnenie v prednej hubici skosiť tak, aby malo veľkosť požadovanej šírky produktu TIXOPHALTE. Čistý dávkovací otvor je dôležitý pre jednotnú dávku a hladký povrch. Aby sa dosiahlo dostatočného priľnutia na mokré povrchy, je dôležité, aby vzdialenosť medzi podkladom a otvorom bola čo najmenšia, nie viac ako 3 mm, aby sa počiatočné priľnutie bolo zabezpečené vytlačením vody. Pri použití pištole na stlačený vzduch (pre balenie v črievku), musia byť piest a valec riadne namazané. TIXOPHALTE sa musí aplikovať v pásoch alebo bodovo tak, aby sa rozpúšťadlo mohlo ľahko odpariť. Uistite sa, že sa v miestnosti počas používania dostatočne vetrá. Doba spracovania a rýchlosť vytvrdnutia sú ovplyvnené faktormi ako teplota, typ podkladu, absorpčné správanie materiálov a hrúbka vrstvy TIXOPHALTE. Ihneď po aplikácii TIXOPHALTE je materiál schopný odolávať nízkym zaťaženiam. Maximálna sila sa získa po vytvrdnutí odparením rozpúšťadla. Konečná priľnavosť veľmi závisí od typu a povahy väzby. TIXOPHALTE možno odstrániť pomocou nástrojov napr. špachtľou. Akýkoľvek zvyšok sa môže očistiť rozpúšťadlom (napr. špeciálne rozpúšťadlo SM-12).

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.