ISOMAT FLEXCOAT - Prémiová, elastická, hydroizoláčná farba

Elastická, akrylová, hydroizolačná farba určená hlavne pre veľkorozmerné betónové stavby alebo fasády panelových domov. Je trvale vodotesná a tým ponúka celkovú ochranu stien pred dažďom. Má vysokú pružnosť a schopnosť preklenovať trhliny (pre povrchy na ktorých sú vlasové trhliny). Vhodná na maľovanie a hydroizoláciu stien, ochranu asfaltových vrstiev atď. Určená na vonkajšie i vnútorné použitie.

Dostupnosť
7-10 dní
134,90 €
112,42 € bez DPH

Vysoko kvalitná, elastická, hydroizolačná farba na báze akrylátových živíc. FLEXCOAT ponúka celkovú hydroizoláciu a ochranu stien proti dažďu.
Má vysokú pružnosť a schopnosť preklenovať vlasové trhliny. Farba je paropriepustná, čo umožňuje budove dýchať. Má vynikajúce pokrytie povrchu, priľnavosť, výdatnosť, vynikajúcu odolnosť voči poveternostným podmienkam a voči umývaniu. Je certifikovaná ako chladná farba. Má veľmi vysokú výdatnosť až 12m2/liter, na jeden náter.

Je vhodná na vonkajšie i vnútorné použitie, na staré i nové povrchy ako pohľadový betón, omietky, betón, murivo, azbestový cement, sadrokartón atď. Môže sa tiež aplikovať na asfaltové povrchy, asfaltové pásy a polyuretánové membrány ako ochrana proti slnečnému žiareniu. V interiéri sa odporúča v oblastiach, kde je potrebné časté čistenie a vysoká odolnosť, ako sú kuchyne, kúpeľne, garáže, nemocnice, priemyselné oblasti atď.
 

FARBA:
Biela alebo 1371 oďtieňov (ISOMAT COLOR SYSTEM)

SPOTREBA:
 6m2/liter (2vrstvy)

TECHNICKÝ LIST:
 FLEXCOAT.pdf

 

TECHNICKÉ ÚDAJE:

Forma: 

100% akrylová farba 

Viskozita (Poise): 

14-17

Hustota:

1,34 kg/l 

pH: 

8-9 pri +20ºC 

Hydroizolácia (DIN 1048-5):

7 atm

Priehľadnosť: 

min 90%  

Belosť:

min 85% 

Kapilárna nasiakavosť: 

0,03 kg/m2h0,5 

Priľnavosť: 

2,00 N/mm2 

Odolnosť voči umývaniu: 

>20.000 cyklov 

Odrážavosť slneč. žiarena: 

89% 

Koeficient infračerveného vyžarovania: 

0,86

Doba schnutia: 

1 h (pri kontakte) 

Doba nanášania: 

3-4 h 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

APLIKAČNÉ INŠTRUKCIE:
1. Príprava podkladu
Podklad musí byť čistý, suchý a zbavený mastnoty, prachu a sypkých materiálov.

  • Trhliny alebo škáry by mali byť vyplnené kvalitným tmelom.

  • Nedokonalosti v betóne by mali byť upravené maltou a v pohľadovom betóne kvalitným tmelom.

Podklad sa napenetruje penetračným náterom FLEX-PRIMER. Spotreba FLEX-PRIMER je 100 - 200 g/m2, v závislosti od nasiakavosti podkladu. FLEX-PRIMER je zvlášť vhodný pre uvoľnené alebo rozpadajúce sa omietky. 

2. Aplikácia
FLEXCOAT sa pred aplikáciou dôkladne premieša. Aplikuje sa v dvoch vrstvách pomocou valčeka alebo štetca, kedy riedime až do 5% vody alebo s striekaním kedy riedime až do 15% vody. Druhý náter nasleduje po vysušení prvého. V prípade, že na povrchu sú väčšie lokálne trhliny, sa môže FLEXCOAT zosilniť pozdĺž trhliny polyesterovou geotextíliou (60 g / m2), šírkou 10 cm. V prípade, že sa v podklade nachádza veľa trhlín, treba FLEXCOAT vystužiť po celej ploche rovnakou polyesterovou geotextíliou, širokou 100cm.

 

 

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.