ISOMAT AK-MEGARAPID - 2-zložkové, extra flexibilné, rýchlo tuhnúce, obkladové lepidlo C2 FE S2

ISOMAT | Rýchloschnúce lepidlá | Kód: 55703033

ISOMAT AK-MEGARAPID je 2-zložkové, rýchlo tuhnúce, elastické lepidlo na obklady a dlažby typu C2 FE S2. Skladá sa z cementového prášku (zložka A) a živicovej emulzie (zložka B). Poskytuje vysokú počiatočnú a konečnú pevnosť lepidla, výnimočnú flexibilitu a odolnosť proti vlhkosti. Má predĺženú spracovateľnosť a dobu zavädnutia. Ideálne pre plochy, kde sa vyžaduje rýchly návrat do prevádzky. Vhodné na upevnenie všetkých typov obkladov a dlažieb na vibrujúce alebo rozmerovo nestabilné podklady

Dostupnosť
7-10 dní
84,90 €
70,75 € bez DPH

FARBA:  


SPOTREBA:

Spotreba: 1,5-4,0 kg/m2, v závislosti od veľkosti
ozubenia hladidla a charakteru podkladu.


TECHICKÝ LIST:
ISOMAT AK-MEGARAPID.pdf

POUŽITIE:
ISOMAT AK-MEGARAPID je vhodný na lepenie nasiakavých a nesavých dlaždíc, prírodného kameňa, dekoratívnych tehál, veľkých dlaždíc atď., na stenu alebo podlahu. Vďaka svojej vysokej flexibilite je obzvlášť vhodný pre vibrujúce alebo nestabilné podklady ako sadrokartón, drevotrieska, podlahy s podlahovým kúrením, terasy, balkóny, bazény a pod. Je ideálny pre podlahy s vysokou frekvenciou pohybu a pre oblasti, ktoré musia byť v krátkom čase opäť v prevádzke. Vhodný pre vnútorné alebo vonkajšie použitie.

TECHNICKÉ ÚDAJE:

Forma: Cementový prášok
Pomer zmiešavania: 2,5:0,8 hmotnostne
Aplikačná teplota: od +5°C do +35°C
Aplikačná hrúbka: do 10 mm
Doba spracovateľnosti: min 2,5 h
Doba zavädnutia najmenej 30 min
Škárovanie na stene: po 2-3 h
Škárovanie na podlahe: po 3-4 h
Priľnavosť po 28 dňoch: ≥ 2,00 N/mm2
Priľnavosť po zahrievaní na +70°C: ≥ 2,00 N/mm2
Priľnavosť po ponorení do vody: ≥ 1,50 N/mm2
Priľnavosť po 25 cykloch
zmrazovania a rozmrazovania:
≥ 1,50 N/mm2
Teplotná odolnosť: od -30°C do +90°C


APLIKAČNÉ INŠTRUKCIE:

 1. Príprava podkladu
  Podklad musí byť čistý, bez prachu, mastnoty, farby, sypkých materiálov atď. Pred aplikáciou sa odporúča podklad navlhčiť.
   
 2. Miešanie zložiek
  Obsah 25 kg vreca (zložka A) sa pridáva do 10 kg kvapaliny (zložka B) za stáleho miešania nízkootáčkovým miešadlom (300 ot./min.), kým sa nevytvorí homogénna zmes. Zmes by sa mala nechať asi 10 minút odstáť a následne by sa mala znova mierne premiešať.
   
 3. Aplikácia
  Lepidlo sa nanáša rovnomerne na celý povrch podkladu "česaným" spôsobom pomocou ozubeného hladidla. Dlaždice musia byť potom pritlačené dostatočným tlakom, aby sa zabezpečil dobrý kontakt lepidla s podkladom. Nanesený povrch s lepidlom by mal byť pokrytý dlaždicami do 30 minút, aby sa zabránilo tvorbe nelepivého filmu t.j. skôr, ako lepidlo zavädne.


POZNÁMKY:

 • Zložka A obsahuje cement a s vlhkosťou reaguje alkalicky, preto je klasifikovaná ako dráždivá.

 • Veľmi savé povrchy ako pórobetón, sadrokartónové dosky, drevotrieskové dosky atď. musia byť najskôr natreté akrylátovou penetráciou UNI-PRIMER.

 • V prípade použitia ISOMAT AK-MEGARAPID na lepenie nesavých obkladov a dlažieb na nesavé podklady môže dôjsť k predĺženiu doby tuhnutia lepidla.

 • Preštudujte si riziká používania a bezpečnostné rady uvedené na obale.

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.


Súvisiace produkty