ISOFLEX-PU 650 - Transparentná, polyuretánová hydroizolácia s UV ochranou

ISOMAT | Kamenný koberec | Kód: 22676051

ISOFLEX-PU 650 je transparentná, UV stabilná, jednozložková, polyuretánová, tekutá hydroizolácia. Vytvára vodotesnú, elastickú a UV stabilnú membránu, ktorá časom nežltne a má vynikajúcu mechanickú a chemickú odolnosť. Používa sa aj ako živicové spojivo pre kamenné koberce alebo ako tesniaca vrstva pre dekoratívne podlahy s vločkami. Vhodná na hydroizoláciu a ochranu existujúcich povrchov pokrytých starou dlažbou, prírodným kameňom, drevom, sklenenými tvárnicami, polykarbonátovými doskami atď.

Dostupnosť
7-10 dní
189,90 €
158,25 € bez DPH

FARBA:  
Transparentná (lesklá)

SPOTREBA:

Spotreba 0,8-1,2 kg/m2
Výdatnosť (20kg balenie) 20 m2 pri spotrebe 1kg/m2


TECHNICKÝ LIST:

ISOFLEX-PU 650.pdf

POUŽITIE:
ISOFLEX-PU 650 sa používa ako transparentné živicové spojivo pre dekoratívne kamenné kobercové podlahy, aplikované buď v interiéri alebo exteriéri. Poskytuje vysokú flexibilitu, vďaka čomu je ideálny pre aplikácie na balkónoch a terasách. Okrem toho sa dá použiť ako tesniaca membrána na dekoratívne podlahy s vločkami alebo hydroizolácia pre:

 • Ploché strechy, terasy a balkóny pokryté dlažbou, prírodným kameňom, drevom, mikrocementom, cementovými potermi a pod.

 • Steny zo sklobetónu, prírodného kameňa a pod.

 • Svetlíkové kupoly, átriá a skleníky zo skla alebo plastov (polykarbonátové dosky) atď.


VÝHODY:

 • Jednoduchá a úsporná aplikácia, pretože kvôli hydroizolácií nie je potrebné odstraňovať starý podklad (dlaždice a pod.)

 • Efektívna hydroizolácia a ochrana povrchov ako staré obklady a dlaždice, drevoplasty, sklobetón atď.

 • Vysoká mechanická a chemická odolnosť.

 • Mimoriadna odolnosť voči UV žiareniu a poveternostným vplyvom.

 • Je UV stabilný a nežltne.

 • Vytvára súvislú membrána bez spojov.

 • Odolnosť voči čistiacim prostriedkom, mastnote, soliam, zásadám, atď. 

 • Pochôdznosť.


TECHNICKÉ ÚDAJE:

Forma: Polyuretánová živica
Hustota: 1,0 ± 0,05 kg/l
Viskozita: 900 ± 200 mPa·s (pri+23°C)
Pevnosť v ťahu (EN-ISO 527): 22 N/mm2
Pretrhnutie pri predĺžení (EN-ISO 527): > 200 %
Tvrdosť SHODE D: 45
Kapilárna nasiakavosť (EN 1062-3): 0,01 kg/m2·h0.5
Priľnavosť na dlaždice (EN 1542): > 2 N/mm2 (poškodenie dlaždice)
Priľnavosť na betón (EN 1542): > 2 N/mm2 (poškodenie betónu)
Doba schnutia: 4-6h (pri +23°C, 40-50% R.V.)
Prevádzková teplota: od -40°C do +90°C


APLIKÁCIA AKO HYDROIZOLÁCIA:

 1. Príprava podkladu
  Podklad musí byť úplne suchý, čistý, bez mastnôt, uvoľnených častíc, prachu, starých náterov a pod. Povrchy so zachytenou vlhkosťou (napr. vlhkosť pod dlažbou) je potrebné pred aplikáciou ISOFLEX-PU 650 nechať úplne vyschnúť.

  Nesavé povrchy (glazované dlaždice, sklobetón a pod.) ošetrite špeciálnym prípravkom na zlepšenie priľnavosti PRIMER-S 165. Povrch sa čistí handričkou, ktorá bola nasiaknutá prípravkom. Handričku je potrebné často meniť. Prvá vrstva ISOFLEX-PU 650 sa nanáša 20-30 min po aplikácii PRIMER-S 165. PRIMER-S 165 by sa nemal nanášať na transparentné plastové materiály (napr. polykarbonátové dosky).

  Savé povrchy (napr. betón, mikrocement, prírodný kameň atď.) je potrebné natrieť penetráciou PRIMER-PU 150. PRIMER-PU 150 sa dôkladne premieša a rovnomerne sa nanesie na podklad štetcom, valčekom alebo striekaním. Prvá vrstva ISOFLEX-PU 650 sa nanáša 3-4 hodiny po aplikácii PRIMER-PU 150.
   
 2. Aplikácia
  Pred aplikáciou sa odporúča ISOFLEX-PU 650 mierne premiešať, až do vytvorenia homogénnej zmesi. Vyhnite sa nadmernému miešaniu, pretože by mohlo dôjsť k zachytávaniu vzduchu v materiáli. ISOFLEX-PU 650 sa nanáša valčekom v 2-3 vrstvách. Každá ďalšia vrstva nasleduje po 12-18 hodinách v závislosti od poveternostných podmienok, najneskôr však do 24 hodín.
   
 3. Čistenie náradia
  Náradie sa čistí špeciálnym rozpúšťadlom SM-28, pokiaľ je ISOFLEX-PU 650 stále čerstvý.
   
 4. Konečná úprava
  ISOFLEX-PU 650 vytvára lesklý povrch. Ak je požadovaný saténovo matný povrch, naneste jednu vrstvu VARNISH-PU 650 MF.


APLIKÁCIA AKO SPOJIVO NA KAMENNÉ KOBERCE:

 1. Príprava podkladu pre aplikáciu v exteriéry
  Pri aplikácii na ploché strechy, balkóny a pod. je potrebné pred aplikáciou kamenného koberca podklad najprv zaizolovať niektorou z nasledujúcich polyuretánových tekutých hydroizolácií; ISOFLEX-PU 500 alebo ISOFLEX-PU 550. V takomto prípade sa kamenný koberec aplikuje o 24 hodín neskôr bez potreby penetrácie.

  V prípade, že sa má kamenný koberec aplikovať na betónové základové dosky, musí sa použiť epoxidová penetrácia DUROPRIMER-SG. Kamenný koberec musí byť aplikovaný v rámci 14-24 hodín od penetrácie s DUROPRIMER-SG.
   
 2. Príprava podkladu pre aplikáciu v interiéry
  Vo všeobecnosti musí byť podklad suchý (vlhkosť < 4%), čistý, bez mastnoty, uvoľnených častíc, prachu a pod. Akékoľvek existujúce trhliny v betóne by mali byť vopred vyplnené vhodnými opravnými materiálmi.

  Savé povrchy (napr. betón, cementový poter atď.) je potrebné napenetrovať s DUROFLOOR-PSF, PRIMER-PU 150 alebo PRIMER-PU 100. Kamenný koberec by mal byť aplikovaný do 14-24 hodín po penetrácií s DUROFLOOR-PSF a 3-4 hodiny po penetrácií s PRIMER-PU 100 alebo PRIMER-PU 150.

  Nesavé povrchy (glazované dlaždice, sklobetón a pod.) ošetrite špeciálnym prípravkom na zlepšenie priľnavosti PRIMER-S 165. Povrch sa čistí handričkou, ktorá bola nasiaknutá prípravkom. Handričku je potrebné často meniť. Kamenný koberec sa nanáša 20-30 min po aplikácii PRIMER-S 165.
   
 3. Príprava zmesi kamenného koberca
   
  Pomer miešania
  ISOFLEX-PU 650:
  Prírodný kameň
  Spotreba zmesi
  ISOFLEX-PU 650+
  Prírodný kameň
  1:10 podľa hmotnosti (1,5kg + 15kg)/m2/cm
  1:15 podľa hmotnosti (1,0kg + 15kg)/m2/cm
  1:20 podľa hmotnosti (0,75kg + 15kg)/m2/cm
  Špecifická hmotnosť prírodného kameňa: 1,5 kg/l
  Veľkosť prírodného kameňa: 2-4 mm
  Minimálna hrúbka kamenného koberca: 8 mm
   
 4. Miešanie
  K ISOFLEX-PU 650 sa za stáleho miešania nízkootáčkovým miešadlom pridávajú ISOMAT NATURAL COLORED STONES alebo iný prírodný kameň a miešanie pokračuje asi 5 minút. Je dôležité dôkladne premiešať zmes v blízkosti stien a dna nádoby, aby sa dosiahla homogénna zmes. Pre aplikácie vo veľkom meradle by sa malo miešanie vykonávať v miešačke.
   
 5. Aplikácia
  Pre ľahkú a správnu aplikáciu kamenného koberca sa odporúča pri jej pokládke použiť NON-STICK AGENT. NON-STICK AGENT sa používa na zlepšenie sklzových vlastností kovového hladidla pri aplikácii. Pred aplikáciou kamenného koberca sa čistá handrička namočí do NON-STICK AGENT a potom sa nanesie na povrch kovového hladidla.

  Zmes kamenného koberca sa naleje na pripravený povrch a nanáša v jednej vrstve pomocou kovového hladidla. Keď sa hladidlo začne počas nanášania lepiť je potrebné NON-STICK AGENT naniesť znova. Po vytvrdnutí zmesi kamenného koberca môže byť voliteľne nanesená ochranná vrstva ISOFLEX-PU 650 na zlepšenie mechanických vlastností systému.


APLIKÁCIA AKO TESNIACA MEMBRÁNA PRE DEKORATÍVNE PODLAHY S VLOČKAMI:

 1. Príprava podkladu
  Pre vonkajšie použitie je potrebné po nanesení penetrácie podklad vopred izolovať elastickou, polyuretánovou, tekutou hydroizoláciou ISOFLEX-PU 500. Následne sa aplikuje UV stabilný, elastický, polyuretánový vrchný náter TOPCOAT-PU 720, ktorý vytvára vysoko odolnú a pružnú vrstvu proti roztrhnutiu a oderu. Ako alternatívu je možné použiť samostatnú hydroizoláciu ISOFLEX-PU 600, ktorá je zároveň UV stabilná.

  Pre vnútorné použitie je aplikácia hydroizolácie voliteľná a TOPCOAT-PU 720 je možné aplikovať už po penetrácií.
   
 2. Aplikácia
  Vločky sú dostupné v širokej škále farieb a veľkostí. Môžete si vybrať hustotu a vzor, ktorý sa má aplikovať na vašu podlahu. Naneste ich na ešte čerstvú vrstvu TOPCOAT-PU 720 alebo ISOFLEX-PU 600. Na druhý deň celý systém utesnite hydroizolačnou membránou ISOFLEX-PU 650. Táto membrána ponúka ochranu proti opotrebovaniu, poveternostným vplyvom, UV žiareniu a vytvára lesklý povrch.
   
 3. Konečná úprava
  ISOFLEX-PU 650 vytvára lesklý povrch. Ak je požadovaný saténovo matný povrch, naneste jednu vrstvu VARNISH-PU 650 MF.


POZNÁMKY:

 • Ak je požadovaný protišmykový povrch, na finálny čerstvý náter ISOFLEX-PU 650 posypte vhodný typ kremičitého piesku. Ďalšie informácie vám poskytne oddelenietechnickej podpory.

 • Na plochách, kde boli v minulosti použité vodoodpudivé impregnácie môže nastať problém s priľnavosťou. Odporúča sa najprv vykonať skúšobnú aplikáciu, za účelom overenia kompatibility podkladu.

 • ISOFLEX-PU 650 nie je vhodný pre trvalý styk s chemicky upravenou vodou v bazénoch

 • Nízke teploty spomaľujú vytvrdzovanie, zatiaľ čo vysoké teploty ho urýchľujú.

 • Vysoká vlhkosť vzduchu môže ovplyvniť povrchovú úpravu ISOFLEX-PU 650.

 • Teplota počas nanášania a tvrdnutia produktu by mala byť medzi +8°C až +35°C

 • ISOFLEX-PU 650 nanášajte ihneď po otvorení. Otvorené balenie neskladujte.

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.

Kód Farba Hmotnosť Dostupnosť Cena
22676051 Transparentná 5 kg 7-10 dní 189,90 € s DPH
22676020 Transparentná 20 kg 7-10 dní 704,90 € s DPH

Súvisiace produkty