DUROPRIMER-W - 3-zložková, epoxidová penetrácia na vlhký podklad

ISOMAT | Penetrácie | Kód: 42300211

DUROPRIMER-W je trojzložková, epoxidová penetrácia na vodnej báze s vynikajúcou priľnavosťou k vlhkým podkladom a výbornou spracovateľnosťou. Používa na vlhké alebo nové betónové podlahy (vek < 28 dní), ktoré majú byť pokryté epoxidovými podlahovými nátermi z radu DUROFLOOR

Dostupnosť
7-10 dní
319,90 €
266,58 € bez DPH

FARBA:  
Svetložltá

SPOTREBA:

Spotreba cca 0,5 kg/m2 v 2 vrstvách
Výdatnosť (21kg balenie) cca 42 m2 v 2 vrstvách


TECHNICKÝ LIST:

DUROPRIMER-W.pdf

POUŽITIE:
DUROPRIMER-W sa používa na vlhké alebo nové betónové podlahy (vek < 28 dní), ktoré majú byť pokryté epoxidovými podlahovými nátermi z radu DUROFLOOR.

TECHNICKÉ ÚDAJE:

Forma: 2-zložková, epoxidová živica
Hustota (A+B): 1,29 kg/l
Pomer miešania (A+B): 100:32:66 podľa hmotnosti
Viskozita: 28,500 mPa.s
Doba spracovateľnosti: cca. 60 min pri +20°C
Minimálna teplota tvrdnutia: +8°C
Pochôdznosť: po 18 h pri +23°C
Pretierateľnosť: po 24 h pri +23°C
Konečná pevnosť: po 7 dňoch pri +23°C
Tvrdosť (SHORE D): 65
Pevnosť v tlaku: ≥ 4 N/mm2
Pevnosť v ohybe: ≥ 2 N/mm2
Priľnavosť: >3 N/mm2 (poškodenie betónu)


APLIKAČNÉ INŠTRUKCIE:

1. Príprava podkladu
Vo všeobecnosti musí byť podklad suchý a stabilný. Taktiež musí byť zbavený prachu, mastnoty, uvoľnených častíc a pod., ktoré by mohli narušiť priľnavosť k podkladu.

Mal by tiež spĺňať následujúce požiadavky:

Kvalita betónu: najmenej C20/25
Kvalita cementového poteru: obsah cementu 350 kg/m3

V závislosti od charakteru podkladu by mal byť upravený kefovaním, pieskovaním, brúsením, vodnou tryskou atď. Potom by sa mal povrch očistiť od prachu pomocou výkonného vysávača.

2. Miešanie zložiek
Zložky A (živica), B (tvrdidlo) a C (agregáty) sú balené v samostatných nádobách v správnom, pevnom zmiešavacom pomere podľa hmotnosti. Najprv sa celý obsah zložky A pridá do zložky B. Tieto dve zložky by sa mali miešať približne 5 minút pomocou miešadlá pri nízkych otáčkach (300 otáčok za minútu). Je dôležité dôkladne premiešať zmes v blízkosti stien a dna nádoby aby sa dosiahlo rovnomerné rozptýlenie tvrdidla. Potom sa zmes (A+B) naleje do čistej nádoby a za stáleho miešania sa pridá zložka C. Miešanie sa vykonáva pomocou miešadlá pri nízkych otáčkach a pokračuje až kým sa zmes nestane úplne homogénnou.

3. Aplikácia
Najskôr sa prípadne praskliny a nedokonalosti vyplnia s nezriedeným DUROPRIMER-W (A+B+C). Po následnom vytvrdnutí takéhoto plniaceho materiálu sa na podklad nanáša štetcom alebo valčekom DUROPRIMER-W zriedený s vodou do 20% v 2 vrstvách.

Po 48 hodinách a za predpokladu, že vlhkosť vrstvy DUROPRIMER-W je nižšia ako 4 % sa môže aplikovať epoxidový systém DUROFLOOR.

4. Čistenie náradia
Náradie by sa malo čistiť vodou alebo rozpúšťadlom SM-27, kým je DUROPRIMER-W ešte čerstvý.

POZNÁMKY:

  • Spracovateľnosť epoxidových materiálov je ovplyvnená teplotou. Ideálna teplota aplikácie je +15°C až +25°C. Pri tejto teplote produkt získava optimálnu spracovateľnosť a dobu vytvrdzovania. Teplota pod +15°C predĺži dobu vytvrdzovania, kým teplota nad +30°C ju skráti. V zime sa odporúča produkt mierne predhriať a v lete ho pred aplikáciou skladovať v chladnej miestnosti.

  • V prípade, že je doba medzi aplikáciami po sebe nasledujúcich vrstiev dlhšia ako 24 hodín alebo v prípade prekrytia starých podláh, je potrebné povrch pred nanesením novej vrstvy dôkladne očistiť a prebrúsiť.

  • Po vytvrdnutí je DUROPRIMER-W úplne zdravotne nezávadný.

  • Pred použitím si prečítajte bezpečnostné pokyny uvedené na obale.

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.


Súvisiace produkty