DUROPRIMER - 2-zložková, epoxidová penetrácia

ISOMAT | Penetrácie | Kód: 40200091

DUROPRIMER je dvojzložková, bezfarebná epoxidová penetrácia s rozpúšťadlami, ponúkajúca vysokú tvrdosť a odolnosť proti oderu. Je odolná voči vode, kyselinám, zásadám, ropným produktom atď. Používa sa ako penetrácia na cementovej podklady (betón, cementový poter atď.), ktoré sa budú pokrývať systémom epoxidových živíc DUROFLOOR.

Dostupnosť
Skladom (2 ks)
189,90 €
158,25 € bez DPH

FARBA:  
Transparentná

SPOTREBA:

Spotreba cca 0,25 kg/m2
Výdatnosť (9kg balenie) 36 m2


TECHNICKÝ LIST:

DUROPRIMER.pdf

POUŽITIE:
DUROPRIMER sa používa ako penetrácia na podklady na báze cementu, napr. betón, cementový poter atď., ktoré sa majú prekryť epoxidovými podlahovými nátermi z radu DUROFLOOR.

TECHNICKÉ ÚDAJE:

Forma: 2-zložková, epoxidová živica
Hustota (A+B): 0,98 kg/l
Pomer miešania (A+B): 100:33.3 podľa hmotnosti
Viskozita: 120 mPa.s pri +23°C
Doba spracovateľnosti: cca. 7 h pri +20°C
Minimálna teplota tvrdnutia: +8°C
Pochôdznosť: po 24 h pri +23°C
Pretierateľnosť: po 10h pri +23°C
Konečná pevnosť: po 7 dňoch pri +23°C
Priľnavosť: >3 N/mm2 (poškodenie betónu)


APLIKAČNÉ INŠTRUKCIE:

1. Príprava podkladu
Vo všeobecnosti musí byť podklad suchý, stabilný a chránený proti vzlínajúcej vhlkosti. Taktiež musí byť zbavený prachu, mastnoty, uvoľnených častíc a pod., ktoré by mohli narušiť priľnavosť k podkladu.

Mal by tiež spĺňať následujúce požiadavky:

Kvalita betónu: najmenej C20/25
Kvalita cementového poteru: obsah cementu 350 kg/m3
Vyzretosť: aspoň 28 dní
Vlhkosť: menej ako 4%

V závislosti od charakteru podkladu by mal byť upravený kefovaním, pieskovaním, brúsením, vodnou tryskou atď. Potom by sa mal povrch očistiť od prachu pomocou výkonného vysávača.

2. Miešanie zložiek
Zložky A (živica) a B (tvrdidlo) sú balené v dvoch samostatných nádobách v správnom, pevnom zmiešavacom pomere podľa hmotnosti. Obe zložky sa zmiešajú v čistej a suchej nádobe. Tieto dve zložky by sa mali miešať približne 5 minút pomocou miešadlá pri nízkych otáčkach (300 otáčok za minútu). Je dôležité dôkladne premiešať zmes v blízkosti stien a dna nádoby aby sa dosiahlo rovnomerné rozptýlenie tvrdidla.

3. Aplikácia
DUROPRIMER sa nanáša valčekom, štetcom alebo striekaním v jednej vrstve. Systém DUROFLOOR by mal byť aplikovaný do 24 hodín od penetrácie. V prípade, že by sa mal systém DUROFLOOR aplikovať až po 24 hodinách, naneste na povrch kremičitý piesok s veľkosťou častíc 0,4-0,8 mm kým je penetrácia ešte čerstvá aby sa zabezpečila dobrá priľnavosť. Po vytvrdnutí penetrácie je potrebné všetky uvoľnené zrná odstrániť pomocou výkonného vysávača.

4. Čistenie náradia
Náradie by sa malo čistiť rozpúšťadlom SM-27, kým je DUROPRIMER ešte čerstvý.

POZNÁMKY:

  • Spracovateľnosť epoxidových materiálov je ovplyvnená teplotou. Ideálna teplota aplikácie je +15°C až +25°C. Pri tejto teplote produkt získava optimálnu spracovateľnosť a dobu vytvrdzovania. Teplota pod +15°C predĺži dobu vytvrdzovania, kým teplota nad +30°C ju skráti. V zime sa odporúča produkt mierne predhriať a v lete ho pred aplikáciou skladovať v chladnej miestnosti.

  • DUROPRIMER obsahuje rozpúšťadlá. V prípade aplikácie v uzavretých priestoroch je potrebné zabezpečiť dostatočné odvetrávanie.

  • Priľnavosť medzi po sebe nasledujúcimi vrstvami môže byť vážne narušená vlhkosťou alebo nečistotami zachytenými medzi nimi.

  • Epoxidové vrstvy by mali byť chránené pred vlhkosťou 4-6 hodín po aplikácii. Vlhkosť môže povrch vybieliť a/alebo vytvoriť lepkavé časti. Môže tiež narušiť tvrdnutie. Vyblednuté alebo lepkavé časti povrchu je treba odstrániť brúsením alebo frézovaním a znovu natrieť.

  • V prípade, že je doba medzi aplikáciami po sebe nasledujúcich vrstiev dlhšia ako 24 hodín alebo v prípade prekrytia starých podláh, je potrebné povrch pred nanesením novej vrstvy dôkladne očistiť a prebrúsiť.

  • Po vytvrdnutí je DUROPRIMER úplne zdravotne nezávadný.

  • Pred použitím si prečítajte bezpečnostné pokyny uvedené na obale.

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.

Sklad Kód Farba Hmotnosť Počet mj na sklade
Bratislava 40200031 Transparentná 3 kg 0
Bratislava 40200091 Transparentná 9 kg 2
Kód Farba Hmotnosť Dostupnosť Cena
40200031 Transparentná 3 kg 7-10 dní 74,90 € s DPH
40200091 Transparentná 9 kg Skladom 189,90 € s DPH

Súvisiace produkty