DUROFLOOR-CV - 2-zložkový, antistatický, epoxidový lak

ISOMAT | Epoxidové podlahy | Kód: 41000081

DUROFLOOR-CV je dvojzložkový, farebný, epoxidový, antistatický lak, ktorý poskytuje silnú priľnavosť k podkladu a dobrú vodivosť zabraňujúcu hromadeniu statickej elektriny na povrchoch. Používa sa pred aplikáciou DUROFLOOR-C na zabezpečenie rovnomernej vodivosti po celom povrchu podlahy.

Dostupnosť
7-10 dní
154,90 €
129,08 € bez DPH

FARBA:  


SPOTREBA:

Spotreba 0,2 kg/m2
Výdatnosť (8kg balenie) 40 m2


TECHNICKÝ LIST:

DUROFLOOR-CV.pdf

POUŽITIE:

DUROFLOOR-CV sa používa ako medzivrstva epoxidového systému DUROFLOOR-C na zabezpečenie rovnomernej vodivosti na celom povrchu podlahy.

TECHNICKÉ ÚDAJE:

Forma: Epoxidová živica
Hustota (A+B): 1,23 kg/l
Pomer miešania (A+B): 100:18,2 podľa hmotnosti
Viskozita: 2 000 mPa·s (pri +23°C)
Priľnavosť (EN 1542): 3 N/mm2 (poškodenie betónu)
Odolnosť voči vodivosti: < 104 Ohm
Doba spracovateľnosti: cca. 8 h (pri +20°C)
Minimálna teplota tvrdnutia: +8°C
Pochôdznosť: po 24 h pri +23°C
Pretierateľnosť: v rámci 24 h pri +23°C
Konečná pevnosť: po 7 dňoch pri +23°C


APLIKAČNÉ INŠTRUKCIE:

1. Miešanie zložiek
Zložky A (živica) a B (tvrdidlo) sú balené v dvoch samostatných nádobách v správnom, pevnom zmiešavacom pomere podľa hmotnosti. Celý obsah zložky B sa pridá do zložky A. Tieto dve zložky by sa mali miešať približne 5 minút pomocou miešadlá pri nízkych otáčkach (300 otáčok za minútu). Je dôležité dôkladne premiešať zmes v blízkosti stien a dna nádoby aby sa dosiahlo rovnomerné rozptýlenie tvrdidla.

2. Aplikácia
Po zaschnutí penetrácie DUROFLOOR-PSF alebo DUROPRIMER je potrebné položiť samolepiace medené pásky (vodiče) na podlahu v mriežke minimálne 5 m x 5 m a spojiť ich so zemou cez obvodový kábel. Následne sa povrch valčekom nanesie v tenkej vrstve vodivý, epoxidový lak DUROFLOOR-CV.

DUROFLOOR-C sa aplikuje v priebehu nasledujúcich 24 hodín po aplikácii DUROFLOOR-CV, ale až po jeho zaschnutí.

3. Čistenie náradia
Náradie by sa malo čistiť rozpúšťadlom SM-27, kým je DUROFLOOR-CV ešte čerstvý.

POZNÁMKY:

  • Spracovateľnosť epoxidových materiálov je ovplyvnená teplotou. Ideálna teplota aplikácie je +15°C až +25°C. Pri tejto teplote produkt získava optimálnu spracovateľnosť a dobu vytvrdzovania. Teplota pod +15°C predĺži dobu vytvrdzovania, kým teplota nad +30°C ju skráti. V zime sa odporúča produkt mierne predhriať a v lete ho pred aplikáciou skladovať v chladnej miestnosti.

  • Priľnavosť medzi po sebe nasledujúcimi vrstvami môže byť vážne narušená vlhkosťou alebo nečistotami zachytenými medzi nimi.

  • Epoxidové vrstvy by mali byť chránené pred vlhkosťou 4-6 hodín po aplikácii. Vlhkosť môže povrch vybieliť a/alebo vytvoriť lepkavé časti. Môže tiež narušiť tvrdnutie. Vyblednuté alebo lepkavé časti povrchu je treba odstrániť brúsením alebo frézovaním a znovu natrieť.

  • V prípade, že je doba medzi aplikáciami po sebe nasledujúcich vrstiev dlhšia ako 24 hodín alebo v prípade prekrytia starých podláh, je potrebné povrch pred nanesením novej vrstvy dôkladne očistiť a prebrúsiť.

  • Po vytvrdnutí je DUROFLOOR-CV úplne zdravotne nezávadný.

  • Pred použitím si prečítajte bezpečnostné pokyny uvedené na obale.

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.


Súvisiace produkty