DUROFLOOR-BI - 2-zložková, transprentná, epoxidová impregnácia

ISOMAT | Penetrácie | Kód: 40302100

Dvojzložková, bezfarebná epoxidová penetrácia a impregnácia s rozpúšťadlami. Vďaka nízkej viskozite a vysokej tekutosti, preniká hlboko do podkladu kde vypĺňa póry a kapiláry. Podklady napenetrované s DUROFLOOR-BI sú stabilné, trvácne, odolné voči oderu, mrazu, chemickým látkam, odpadu, minerálnym olejom a ropným výrobkom.

Dostupnosť
Skladom (5 ks)
159,90 €
133,25 € bez DPH

FARBA:
Priehľadná.
 

SPOTREBA:
150-250 g/m2/vrstvu 


TECHNICKÝ LIST:
 DUROFLOOR-BI.pdf
 

POUŽITIE:
DUROFLOOR-BI sa používa na penetráciu, impregnáciu cementových podkladov ako starý alebo nový betón, cementové malty a potery, omietky atď. Je vhodný pre podlahy v skladoch, parkoviskách, laboratóriách, priemysle, čerpacích staniciach, autoservisoch a pod. Používa sa tiež ako penetračný náter pod epoxidové nátery EPOXYCOAT, EPOXYCOAT-VSF a EPOXYCOAT-S


TECHNICKÉ ÚDAJE:

Báza:

dvojzložková epoxidová živica 

Hustota (A+B): 0,92 kg/l
Viskozita:

45 mPa·s (+23°C)

Doba spracovateľnosti: 

cca. 10 h pri +20°C 

Minimálna teplota tvrdnutia: 

+8°C 

Pochôdznosť: 

po 24 h pri +23°C 

Následná vrstva: 

po 10-24 h pri +23°C 

Konečná pevnosť: 

po 7 dňoch pri +23°C 

Priľnavosť: 

> 3 N/mm2 (bod zlomu betónu) 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


APLIKAČNÉ INŠTRUKCIE:
1. Príprava podkladu
Povrch podlahy by mal byť:
- Suchý and pevný.
- Bez materiálov, ktoré zabraňujú lepeniu napr. prach, voľné častice, mastnoty atď.
- Chránený pred spodnou vlhkosťou.

Mal by tiež spĺňať nasledujúce požiadavky:
- Kvalita betónu: najmenej C20/25
- Kvalita cementového poteru: obsah cementu 350 kg/m3
- Vek: najmenej 28 dní
- Obsah vlhkosti: <4%

Podklad by sa mal v závislosti od typu predpripraviť kefovaním, brúsením, frézovaním, pieskovaním, tryskaním tlakom vody, atď. Následne sa povrch očistí od prachu vysokosavým vysávačom.

2. Spracovanie​
Zložky A (živica) a B (tvrdidlo) sú balené v dvoch oddelených nádobách, v správnej hmotnosti a vopred stanovenom pomere miešania. Celé množstvo zložky B sa pridá do zložky A. Tieto dve zložky by mali byť miešané po dobu asi 5 minút s nízkou rýchlosťou miešadla (300 otáčok za minútu Je dôležité dôkladne premiešať zmes v blízkosti stien a dna nádoby, aby bol dosiahnutý rovnomerný rozptyl tvrdidla.

3. Nanášanie
DUROFLOOR-BI sa nanáša valčekom, štetcom alebo striekaním v 1 až 2 vrstvách, v závislosti od nasiakavosti podkladu. Druhá vrstva sa nanáša 15 minút po prvej. Spotreba: 150-250 g/m2/vrstvu.

DUROFLOOR-BI sa môže použiť na nový betón (cca. 3 dni starý) bez narušenia procesu tvrdnutia. Tiež sa môže aplikovať na mierne vlhké podklady (obsah vlhkosti až 6%). V oboch prípadoch sa dosiahne menšia hĺbka penetrácie. Pokiaľ sa požaduje hĺbka penetrácie do betónu okolo 5 mm, vlhkosť betónu by mala byť menšia ako 3%.

4. Čistenie pomôcok
Aplikačné pomôcky a nástroje očistite ihneď po použití riedidlom SM-12.

5. Poznámky

  • Spracovateľnosť epoxidových materiálov je ovplyvnená teplotou. Ideálna aplikačná teplota, pri ktorej má výrobok optimálnu spracovateľnosť a dobu vytvrdzovania, je v rozmedzí od +15°C do +25°C. Izbová teplota nižšia ako +15°C predĺži čas tvrdnutia, pričom teploty nad +30°C ho skracujú. V zime sa odporúča výrobok mierne predhriať. V lete sa zase odporúča skladovať ho pred používaním v chladnej miestnosti.
  • DUROFLOOR-BI obsahuje rozpúšťadlá. V prípade použitia v uzavretých priestoroch by sa mali prijať opatrenia pre dobré vetranie.
  • Nerovnomerná nasiakavosť podkladu môže spôsobiť nerovnomerný vzhľad povrchu po penetrácii.
  • Priľnavosť následujúcich vrstiev môže byť vážne ovplyvnená vlhkosťou a nečistotami.
  • Epoxidové vrstvy by sa mali chrániť pred vlhkosťou počas 4-6 hodín po aplikácii. Vlhkosť môže vybieliť alebo poleptať povrch. Môže taktiež prerušiť tvrdnutie. Vyblednuté alebo lepkavé časti vrstvy odstránte brúsením alebo frézovaním a znovu pretrite.
  • Po vytvrdnutí je DUROFLOOR-BI zdravotne nezávadný.
  •  V prípade, že doba medzi nanášaním následných vrstiev je dlhšia než sa predpokladalo alebo v prípade pokrývania starých podláh, povrch dôkladne očistite pred nanesením novej vrstvy.
  • Pred aplikáciou je potrebné sa riadiť pokynmi pre bezpečné používanie a bezpečnostnými opatreniami napísanými na obale výrobku.

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.

Sklad Kód Farba Hmotnosť Počet mj na sklade
Bratislava 40302100 Transparentná 10 kg 5