DUROCRET TERRAZZO - Extra pevné, cementové spojivo pre vytvorenie dekoratívnej Terrazzo podlahy

ISOMAT | Terrazzo | Kód: 31060025

DUROCRET-TERRAZZO je extra pevné, cementové spojivo používané v kombinácii s prírodnými, farebnými kameňmi (pomer miešania 1:1) na vytvorenie dekoratívnej podlahy poskytujúcej moderný, vysoko odolný, dekoratívny vzhľad tradičného TERRAZZA v obytných alebo obchodných priestoroch, hoteloch, reštauráciách atď. Vytvára jednoliaty, nesavý povrch s neuveriteľnou životnosťou a vysokou odolnosťou proti oderu. Je ideálny pre interiérové aj exteriérové aplikácie s hrúbkou vrstvy 1-2 cm.

Dostupnosť
7-10 dní
54,90 €
45,75 € bez DPH

FARBA:  


DUROCRET-TERRAZO je možné farbiť použitím pigmentov DECO COLOR.

ODPORÚČANÉ ODTIENE:
DUROCTER-TERRAZZO sa používa v kombinácií s ISOMAT prírodnými, farebnými kameňmi a pigmentami ISOMAT DECO COLOR.
ODTIENE.pdf

SPOTREBA:

Spotreba DUROCRET-TERRAZZO cca. 10 kg/m2/cm hrubú vrstvu
Spotreba prírodných, farebných kameňov cca. 10 kg/m2/cm hrubú vrstvu


TECHNICKÝ LIST:

DUROCRET-TERRAZZO.pdf

POUŽITIE:
DUROCRET-TERRAZZO sa používa v interiéri a exteriéri v obytných a komerčných priestoroch, hoteloch, predajniach a pod. Vhodné aj pre aplikáciu na balkóny, ploché strechy, terasy a pod.

VÝHODY:

 • Moderný dekoratívny terazzo vzhľad.

 • Vysoko kvalitný a jedinečný dizajn.

 • Široká škála farebných kombinácií, ktoré poskytujú nekonečné možnosti dizajnu.

 • Odolnosť voči UV žiareniu.

 • Odolnosť voči oderu.

 • Nesavý a hladký finálny povrch.

 • Vysoká odolnosť proti oderu

 • Vysoká mechanická odolnosť.

 • Veľmi dobrá priľnavosť k podkladu.

 • Vynikajúca spracovateľnosť.

 • Dlhodobá životnosť.

 • Vhodný na všetky typy podkladov.


TECHNICKÉ ÚDAJE:

Forma: Cementová zmes
Pomer miešania: 1:1 (DUROCRET-TERRAZOO : prírodné, farebné kamene)
Doba spracovateľnosti: 1 h pri +23ºC
Spotreba zámesovej vody: cca 6,50 l/25 kg
Objemová hmotnosť suchej zmesi: 2,25 ± 0,1 kg/l
Objemová hmotnosť svrdnutej zmesi: 2,20 ± 0,1 kg/l
Pevnosť v tlaku: ≥ 50,0 N/mm2
Pevnosť v ohybe: ≥ 10,0 N/mm2
Priľnavosť: ≥ 2 N/mm2
Aplikačná hrúbka: do 2 cm na vrstvu
(min. hrúbka 1 cm)


APLIKAČNÉ INŠTRUKCIE:

1. Príprava podkladu
Podklad by mal byť čistý, zbavený prachu, oleja alebo mastnoty, uvoľneného materiálu atď. Všetky trhliny alebo diery v podklade musia byť riadne vyplnené.

2. Penetrácia

 1. Savé podklady
  Savé podklady ako betón, mikrocement atď. je pred aplikáciou DUROCRET-TERRAZZO potrebné najskôr napenetrovať akrylovou penetráciou UNI-PRIMER alebo FLEX-PRIMER v 1-2 vrstvách v závislosti od nasiakavosti podkladu. DUROCRET-TERRAZZO sa následne nanáša po 2-3 hodinách, v závislosti od poveternostných podmienok a za predpokladu, že penetrácia dostatočne vyschla.
   
 2. Nesavé podklady
  Nesavé podklady, ako sú staré vrstvy dlaždíc, musia byť natreté adhéznym mostíkom ISOMAT SUPERGRUND. DUROCRET-TERRAZZO sa následne nanáša po 2-3 hodinách za predpokladu, že adhézny mostík dostatočne vyschol.
   

3. Miešanie zložiek

 1. Miešanie nízkootáčkovým miešadlom
  DUROCRET-TERRAZZO sa pomaly pridáva do vody za stáleho miešania, kým sa nevytvorí zmes požadovanej spracovateľnosti. Je dôležité dôkladne premiešať zmes v blízkosti stien a dna nádoby aby vznikla homogénna zmes. Následne sa do zmesi DUROCRET-TERRAZZO pridajú ISOMAT prírodné, farebné kamene vo vopred stanovenom pomere. Miešanie sa vykonáva pomocou nízkootáčkového miešadla.
   
 2. Miešanie v stavebnej miešačke
  Najprv sa do miešačky naleje potrebné množstvo zámesovej vody. Potom sa v odporúčanom dávkovaní pridajú ISOMAT prírodné, farebné kamene a nakoniec DUROCRET-TERRAZZO. Miešajte, kým sa nedosiahne požadovaná spracovateľnosť.


4. Farbenie DUROCRET-TERRAZZO
DUROCRET-TERRAZZO sa dá farbiť kvalitnými anorganickými pigmentmi ISOMAT DECO-COLOR, ktoré sú dostupné v 10 farbách a možno ich navzájom kombinovať, čím získate neobmedzený počet farieb. Pre lepšie premiešanie by sa mal pigment najskôr rozpustiť v zámesovej vode. Pigment je možné pridať aj po zmiešaní DUROCRET-TERRAZZO s vodou ale v takom prípade je potrebné zmes dôkladne premiešať aby sa zabránilo nerovnomernému sfarbeniu.

Na 25 kg balenie DUROCRET-TERRAZZO sa odporúča použiť maximálne 500g pigmentu (10x50g vreciek).

5. Aplikácia DUROCRET-TERRAZZO
Zmes sa nanáša na pripravený povrch kovovým hladidlom. Potom sa povrch vyrovná a vyhladí hliníkovou sťahovaciou latou na potery.

Na čerstvý povrch DUROCRET-TERRAZZO (do 15-20 minút od jeho vyrovnania) sa nanesie špeciálne akrylátové tužidlo na čerstvý betón ISOCURE-A pri spotrebe 150-200 g/m2.

Po 24-48 hodinách, v závislosti od poveternostných podmienok, sa dekoratívna podlaha prebrúsi a vyleští strojovou brúskou a leštičkou na terrazzo alebo betónove podlahy. V prípade menších aplikácií, detailov alebo ťažko dostupných miest sa povrch prebrúsi ručnou, elektrickou brúskou a potom brúsnym papierom, počnúc papierom so zrnitosťou 80 až kým sa nedosiahne požadovaný hladký povrch a estetický vzhľad. Potom sa povrch očistiť od prachu pomocou výkonného vysávača.

Menšie diery a nedostatky vzniknuté na povrchu mechanickou úpravou sa vyplnia bielym cementom pevnostnej triedy 52,5. V prípade, že bol DUROCRET-TERRAZZO farbený pomocou práškových pigmentov je potrebné prifarbiť aj biely cement pevnostnej triedy 52,5.

2-3 dni po ukončení aplikácie za predpokladu, že vlhkosť podkladu klesla pod 4% je možné povrch ochrániť použitím polyuretánového, ochranného laku.

6. Ochrana polyuretánovým lakom
DUROCRET-TERRAZZO je možné ochrániť použitím polyuretánového, ochranného laku s rozpúšťadlami VARNISH-PU 1K (sténovo-matný), VARNISH-PU 2K (lesklý alebo saténový) alebo použitím polyuretánového, ochranného laku na vodnej báze VARNISH-PU 2KW (saténovo-matný). Lak na vodnej báze je ideálny do vnútorných, zle vetraných priestorov, keďže je takmer bez zápachu.

Polyuretánové laky sa nanášajú valčekom v 2-4 vrstvách v závislosti od oblasti použitia. Každá následujúca vrstva sa sa nanáša 4-24 hodín po predchádzajúcej ak tá dostatočne vyschla. Pre lepšie nanášanie sa odporúča valček namočiť do laku až do úplného nasiaknutia, potom ho otrieť v maliarskej vaničke alebo pomocou maliarskej mriežky a následne naniesť na povrch.

VARNISH-PU 1K a VARNISH-PU 2K všeobecne stmavujú povrch na miestach s otvorenými pórmi kde viac nasiaknu. V prípade, že to nie je žiaduce sa odporúča najskôr použiť akrylátový lak VS-W v jednej vrstve ako medzivrstvu a následne po 24 hodinách naniesť VARNISH-PU 1K resp. VARNISH-PU 2K v 2-4 vrstvách v závislosti od oblasti použitia. Každá následujúca vrstva sa nanáša 4-24 hodín po predchádzajúcej ak tá dostatočne vyschla.

VS-W je taktiež možné použiť zriedený s vodou (1:1) ako medzivrstvu pred aplikáciou VARNISH-PU 2KW pre zlepšenie konečného povrchového vzhľadu DUROCRET-TERRAZZO.

POZNÁMKY:

 • Teplota počas aplikácie by mala byť medzi +5ºC až +30ºC.

 • Vyhnite sa aplikácii na priamom slnku, silnom vetre alebo daždi.

 • Je potrebné dbať na ochranu čerstvo aplikovaného DUROCRET-TERRAZZO prekrytím polyetylénovou alebo nylonovou fóliou, aby sa zabránilo predčasnému vysychaniu v dôsledku vysokých teplôt alebo silného vetra.

 • Vlasové trhliny, ktoré sa objavia po zaschnutí neovplyvňujú trvanlivosť DUROCTER-TERRAZZO a zmiznú po mechanickom ošetrení resp. vyplnení bielym cementom pevnostnej triedy 52,5.

 • DUROCRET-TERRAZZO by sa nemal aplikovať na deformovateľné podklady alebo podklady vystavené vibráciám alebo nárazom.

 • Na každých 25-30 m2 je potrebné vytvoriť kontrakčné dilatačné škáry a po ukončení aplikácie ich vyplniť vhodnými elastickými materiálmi.

 • Produkt obsahuje cement, ktorý pri reakcii s vodou tvorí alkalické roztoky a preto je klasifikovaný ako dráždivá látka.

 • Aplikácia musí byť vykonaná profesionálnymi aplikátormi.

 • Rôzne šarže produktu by sa nemali používať na rovnaký povrch alebo povrchy blízko seba, aby sa predišlo farebným odchýlkam.

 • Pred použitím si prečítajte bezpečnostné pokyny uvedené na obale.

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.


Súvisiace produkty