ACRYL DECO FINISH - Dekoratívny akrylový náter na podlahu a steny

ISOMAT | Mikrocement | Kód: ACRYL DECO FINISH-B-5

ACRYL DECO FINISH je mikrocementový biely dekoratívny akrylový náter. Poskytuje unikátny estetický vzhľad typický pre Kykladskú architektúru. Používa sa na vonkajšie aj vnútorné aplikácie na podlahy a steny. Obsahuje veľmi malé mikrocementové častice a preto je ideálny pre veľmi jemné zakončenie povrchu.

Dostupnosť
Skladom (1 ks)
44,90 €
37,42 € bez DPH

FARBA:
Biela (bielu je možné farbiť, napríklad použitím ISOMAT COLOR SYSTEM do 260 farebných odtieňov).


SPOTREBA:
1,6 kg/m(0,8 kg/m2/vrstvu).
 

TECHNICKÝ LIST:
ISOMAT ACRYL DECO.pdf
 

CERTIFIKÁCIA A NORMY:
Výrobok je certifikovaný označením CE a harmonizovaný podľa Európskej normy EN 13813 (slovenská norma: STN EN 13813) ako poterový materiál typu SR-B2,0-AR0,5-IR1,7.

 
VLASTNOSTI / VÝHODY:

 • unikátny estetický vzhľad typický pre Kykladskú architektúru

 • zanecháva veľmi jemný povrch

 • vysoká mechanická odolnosť

 • odolnosť proti oteru

 • vysoká priľnavosť k podkladu

 • flexibilita a odolnosť pri zmršťovaní, rozťahovanı́ a vibráciách.

 • veľmi nízka aplikačná hrúbka

 • dlhodobá životnosť

 • vhodný na všetky typy podkladov

 • ľahko čistiteľný povrch

 

POUŽITIE:
ACRYL DECO FINISH má mnohonásobné využitie vo vnútorných aj vonkajších aplikáciách na schody, podlahy alebo steny. Používa sa pre dosiahnutie špeciálneho estetického vzhľadu Kykladskej architektúry v rodinných domoch, apartmánoch, obchodoch, hoteloch, atď. Tiež sa používa na dodanie estetického vzhľadu vstavaným posteliam, umývadlám, sprchovým kútom, vaňám, kuchynským doskám, stolom, krbom atď.

Vďaka svojej flexibilite je vhodný pre aplikácie na sadrokartónové dosky, podlahy s podlahovým kúrením, podkrovia, kovové povrchy, podlahy s vysokou prevádzkou, staré dlažby, balkóny a terasy.
 

TECHNICKÉ ÚDAJE:

Vlastnosť  
1. Fyzické vlastnosti  
  Forma  pastový náter
  Hustota 1,70 + 0,10 kg/l
2. Aplikačné detaily  
  Hrúbka vrstvy 0,5 mm
  Aplikačná teplota od +5ºC do +30ºC
3. Mechanické vlastnosti  
  Tvrdosť (SHORE D) 80
  Odolnosť proti nárazu IR 1,7 
  Odolnosť voči obrusu AR 0,5
4. Chemické vlastnosti  
  Kapilárna nasiakavosť ≤ 0,08 kg·m-2·h-0,5
  Reakcia na oheň Euroclass F 

 

APLIKAČNÉ INŠTRUKCIE:
1. Podklad
Podklad musí byť suchý (obsah vlhkosti menej ako 4%) čistý, bez prachu, mastnoty, nečistôt a uvoľnených častí. Všetky dutiny a pukliny v podklade vhodne vyplňte.

ACRYL DECO FINISH sa aplikuje vo veľmi tenkých vrstvách, preto musí byť podklad dokonale rovný. V prípade, že podklad nie je dokonale hladký, najprv aplikujte 2 až 3 mm vyrovnávaciu vrstvu mikrocementového poteru DUROCRET-DECO FINISH a vystužte ju sklotextilnou mriežkou.

Penetrácia podkladu
Nasiakavé podklady (murivo, betón, omietky) napenetrujte akrylovou penetráciou UNI-PRIMER alebo FLEX-PRIMER v 1-2 vrstvách v závislosti na nasiakavosti podkladu.

Nenasiakavé podklady (ako stará dlažba, mozajka, linoleum, atď.) napenetrujte prípravkom ISOMAT SUPERGRUND.

Náročné podklady (ako leštený mramor alebo kovové povrchy) najprv zdrsnite a následne natrite epoxidovou penetráciou EPOXYPRIMER-500 zriedenou vodou. Dokým je penetračná vrstva ešte čerstvá, posypte ju kremičitým pieskom M32 (veľkosť zrna 0,1-0,4 mm). Spotreba kremičitého piesku je približne 3,0 kg/m2. Potom ako EPOXYPRIMER-500 zaschne, povysávajte voľný piesok s vysokosavým vysávačom.

Aplikácia DUROCRET-DECO FINISH

 • Najprv napenetrujte podklad podľa predošlého bodu. DUROCRET-DECO FINISH nasleduje za 24 hodín potom ako penetrácia už zaschla.
 • DUROCRET-DECO FINISH sa počas stáleho miešania postupne pridáva do vody dokým zmes nezíska požadovanú spracovateľnosť.
 • Materiál sa nanáša 10 mm ozubenou murárskou lyžicou. Výstužná mriežka (160 g/ m2) sa umiestni na nanesený povrch a potom sa zatlačí do poteru pomocou hladkého okraja murárskej lyžice až do sformovania relatívne hladkého povrchu.
 • Pred nanasením náteru ACRYL DECO FINISH , povrch poteru DUROCRET-DECO FINISH napenetrujte akrylovou penetráciou UNI-PRIMER alebo FLEX-PRIMER v jednej vrstve. ACRYL DECO FINISH sa nanáša potom ako penetrácia zaschla.


2. Nanášanie
Materiál sa nanáša hladkou nerezovou murárskou lyžicou v 2 vrstvách s hrúbkou vrstvy 0,5 mm.
Jeden až dva dni po aplikácii za predpokladu, že povrch úplne zaschol, ho môžete pretrieť ochrannými lakmi.

3. Použitie ochranných lakov:
ACRYL DECO FINISH sa chránia pretretím polyuretánovým lakom VARNISH-PU 2K (v lesklom a matnom variante), prípadne lakom VARNISH-PU 2KW (matný saténový vzhľad), ktorý je riediteľný vodou a preto je ideálny pre použitie v interiéri a v slabo vetraných priestoroch.

VARNISH-PU 2K a VARNISH-PU 2KW sa nanášajú valčekom v dvoch vrstvách. Druhá vrstva sa aplikuje 4-24 hodín po aplikácii prvej vrstvy, keď tá už zaschla. Spotreba: 70-120 g/m2 na vrstvu.

Pre lepšı́ rozptyl laku sa odporúča, aby sa valec po namočenı́ do laku nechal najprv odkvapkať do nádoby pred natieraním na povrch.

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.

Sklad Kód Farba Hmotnosť Počet mj na sklade
Bratislava ACRYL DECO FINISH-B-5 Biela 5 kg 1
Bratislava ACRYL DECO FINISH-B-15 Biela 15 kg 0
Kód Farba Hmotnosť Dostupnosť Cena
ACRYL DECO FINISH-B-5 Biela 5 kg Skladom 44,90 € s DPH
ACRYL DECO FINISH-B-15 Biela 15 kg 7-10 dní 114,90 € s DPH

Súvisiace produkty