AQUAMAT-F - Hĺbková izolácia vlhkých múrov a základov

ISOMAT | Hydroizolácia stien | Kód: 21500061
Top Produkt

Špeciálny nano-technologický roztok vytvárajúci dokonalú bariéru proti vlhkosti na stenách z muriva alebo betónu. Môže byť aplikovaný buď impregnáciou alebo pomocou vŕtania tenkých otvorov. Riedka tekutina nasiakne do okolia navŕtaných otvorov a pri styku s minerálnym prostredím sa zmení na vodotesný tmel v celom priereze steny.

Dostupnosť
Skladom (12 ks)
64,90 €
54,08 € bez DPH

FARBA:
Transparentná.

SPOTREBA:
Do vrtov: 18 kg/m2 prierezu steny
Impregnáciou: 200 - 300 g/m2 povrchu steny

TECHNICKÝ LIST:
 AQUAMAT-F.pdf

POUŽITIE:
AQUAMAT-F sa používa najmä pri vzlínajúcej vlhkosti. AQUAMAT-F vytvorí horizontálnu (vodorovnú) bariéru, ktorá na spodku steny bráni vzlínajúcej vlhkosti. V prípade pôsobenia hydrostatického tlaku sa odporúča použitie prípravku AQUAMAT ELASTIC

TECHNICKÉ ÚDAJE:

Hustota:

1,36 kg/l

pH:

12,7

 

 


APLIKAČNÉ INŠTRUKCIE:
1. Aplikácia bez tlaku - naliatím
AQUAMAT-F sa aplikuje postupom stenovej perforácie. V spodnej časti steny sa pozdĺžne, vo vzdialenosti asi 15 až 20 cm od seba, vyvŕtajú otvory s priemerom 30 mm. Vŕta sa pod uhlom od 30 do 45 stupňov a do hĺbky o 5 cm menšej, než je šírka realizovanej steny. Otvory sú vyvŕtané väčšinou z vonkajšej strany. Môžu sa tiež nachádzať vo dvoch úrovniach (vyššie-nižšie). 

Vzdialenosť jednotlivých otvorov závisí od nasiakavosti steny, všeobecne sa však odporúča 15-20 cm. Po vyvŕtaní a vyčistení otvorov sa AQUAMAT-F naleje do steny pomocou lievika a proces opakujeme až do bodu nasýtenia steny. Otvory sa vyplnia a utesnia kvalitnou cementovou maltou (napr. DUROCRET-PENETRATE) najskôr 24 hodín po aplikácií. Úniku prípravku AQUAMAT-F z oblasti vrtov v stene zabránime utesnením suspenziou AQUAMAT ELASTIC po oboch stranách ošetrovanej oblasti.

2. Aplikácia pod tlakom - vstreknutím
Táto metóda je vhodná pre steny výrazne alebo úplne nasiaknuté vodou. Otvory sú priemeru od 12 do 18 mm a sú vyhotovené horizontálne alebo pod uhlom 30 stupňov , v osovej vzdialenosti 10-20 cm. V prípade stien s nižšou nasiakavosťou, sa otvory vŕtajú vo dvoch úrovniach. V prípade kamenných múrov s veľmi nízkou nasiakavosťou by sa mali otvory vyvŕtať v spojive, ak sú však kamene nasiakavé, treba otvory vyhotoviť priamo v nich. AQUAMAT-F sa vstrekuje do konštrukcie pod tlakom za použitia vhodného vybavenia. Aplikáciu prípravku ukončíme vtedy, keď prípravok AQUAMAT-F začne vytekať z povrchu steny a oblasť okolo otvorov je dostatočne nasýtená materiálom. 24 hodín po aplikácií AQUAMAT-F sa otvory vyplnia a utesnia kvalitnou cementovou maltou (napr. DUROCRET-PENETRATE).

 

 

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.

Sklad Kód Farba Hmotnosť Počet mj na sklade
Bratislava 21500061 Transparentná 6 kg 12
Bratislava 21500251 Transparentná 25 kg 0
Kód Farba Hmotnosť Dostupnosť Cena
21500061 Transparentná 6 kg Skladom 64,90 € s DPH
21500251 Transparentná 25 kg 7-10 dní 234,90 € s DPH

Súvisiace produkty