AQUAMAT ADMIX - Kryštalická, hydroizolačná prísada do betónu

ISOMAT | Prísady do betónu | Kód: 31710025
Top Produkt

Hydroizolačná prísada do betónu, ktorá sa vo forme prášku pridá do betónu pri jeho výrobe a vytvorí v ňom nerozpustné kryštalické zlúčeniny. Zvyšuje vodoodolnosť betónu ale nemá vplyv na jeho paropriepustnosť. Zostáva trvalo aktívna a rovnako dobre zvláda pozitívny aj negatívny hydrostatický tlak. Vhodná pre hydroizoláciu základov, pivníc, nádrží atď.

Dostupnosť
Skladom (35 ks)
99,90 €
83,25 € bez DPH

SPOTREBA:
1,0-2,0 kg na 100 kg cementu. Podľa požadavanej kvality betónu a jeho chemickej odolnosti.
 

TECHNICKÝ LIST:
AQUAMAT-ADMIX.pdf
 

VÝHODY:

 • Vodotesnosť proti tlakovej vode z pozitívnej aj negatívnej strany betónu.

 • Podstatné zníženie kapilárnej nasiakavosti vodou.

 • Zostáva trvalo aktívny po celú dobu životnosti stavby a preto neustále chráni konštrukciu pred akýmkoľvek prienikom vody.

 • Utesneňuje trhlinky až do šírky 0,4 mm, a to aj v prípade, že sa objavia neskôr.

 • Neovplyvňuje paropriepustnosť stavby.

 • Ochrana výstuže pred koróziou.

 • Nepriechodnosť vzduchu. 

 • Kompatibilný so všetkými typmi portlandského cementu. 

 

CERTIFIKÁCIA:
Výrobok je certifikovaný označením CE a harmonizovaný podľa Európskej normy EN 934-2: T9 (slovenská norma: STN EN 934-2+A1) ako vodotesná prísada do betónu. Číslo certifikátu: 0906-CPR-02412007.

AQUAMAT ADMIX bol testovaný a schválený Národnou Univerzitou Vodného Hospodárstva a Prírodných Zdrojov (Rivne Ukrajina) - Laboratórium na Výskum Stavebných Materiálov, na nasledujúce vlastnosti: 

 • Zvýšenie vodotesnosti betónu.
 • Zvýšenie mrazuvzdornosti.
 • Nemá vplyv na pevnosť betónu. 

 Vyhlásenie o parametroch stavebného výrobku


POUŽITIE:
AQUAMAT ADMIX sa odporúča ako prísada do všetkých typov betónu, ktoré budú trvalo alebo dočasne v kontakte s vodou ako sú napríklad základy, pivnice, nádrže na vodu, tunely, kanály, kanalizácie, bazény atď. 


TECHNICKÉ ÚDAJE:

Forma:

prášok 

Hustota suchej zmesy: 

0,97 ± 0,1 kg/l 

 

 

 

APLIKAČNÉ INŠTRUKCIE:
AQUAMAT ADMIX je v práškovej forme, preto sa nesmie nikdy pridávať napriamo do čerstvej zmesi betónu. Spôsobilo by to vytvorenie zhlukov a nedostatočný rozptyl prísady.

1. spôsob: Pridávanie za sucha:
Pridajte AQUAMAT ADMIX do bubna miešačky počas pridávania kameniva a piesku ešte pred pridanıḿ vody a cementu. Zmes následne dôkladne premiešajte po dobu 2-3 minút s 50% zámesovej vody predtým ako sa pridá cement a zvyšná voda. Betón premiešajte po dobu aspoň 2-3 minút pre zabezpečenie potrebného rozptylu.

2. spôsob: Pridávanie za mokra:
Zmiešajte AQUAMAT-ADMIX s časťou zámesovej vody (cca. 1,2 litra vody na 1kg admixu) tak, aby vznikla riedka kašovitá zmes. Vlejte požadované množstvo materiálu do prepravného bubna autodomiešavača na betonárke alebo do miešačky krátko pred uložením čerstvého betónu na stavbe. Miešajte minimálne 5 minút, aby sa AQUAMAT-ADMIX v betóne rovnomerne rozptýlil.

Poznámky:
AQUAMAT ADMIX môže ovplyvniť dobu tvrdnutia a konečnú pevnosť betónu. Oba tieto účinky sú závislé na betónovej zmesi. Vykonajte skúšobnú zmes pre určenie skutočného účinku v betóne.

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.

Sklad Kód Farba Hmotnosť Počet mj na sklade
Bratislava 31710025 Šedá 20 kg 35